Home / Anunțuri / Studenții Departamentului de Geologie printre premianți și în acest an la Simpozionul Național al Studenților Geologi și Geofizicieni

În perioada 12-14 aprilie 2019, s-a desfășurat la Universitatea din București, Facultatea de Geologie și Geofizică, Simpozionul Național al Studenților Geologi și Geofizicieni, ediția a XXa. La acest Simpozion au participat și nouă dintre studenții Departamentului de Geologie cu șase Postere și două prezentări, respectiv: Vlăduț Andriesei (anul IV Inginerie Geologică), Radu Balaur (anul IV IG), Vlad Botez (anul II IG), Daniela Bujor (anul IV IG), Alina Ciobanu (anul I Master Geochimia mediului), Maria-Evrika-Daim Cojocariu (anul II Master Geochimia Mediului), Antonia Hrimiuc (anul IV IG), Marian Turea (anul IV IG), Nicoleta Țuțui (anul IV IG).

Studenții au fost coordonați de prof. dr. Dumitru Bulgariu, prof dr. Crina Miclăuș, lect. dr. Dan Aștefanei și asis. dr. Anca Seserman.

Trei dintre lucrările prezentate la secțiunea Postere au fost premiate:

Premiul I a fost obținut de Țuțui Nicoleta (coord. Crina Miclăuș și Anca Seserman),

Premiul al II lea a primit Bujor Daniela (coord. Crina Miclăuș și Anca Seserman),

Premiul al III lea i-a fost acordat lui Radu Balaur (coord. Crina Miclăuș și Anca Seserman);

Una dintre prezentări a fost, de asemenea, premiată:

Diploma Specială Master i-a revenit Mariei-Evrika-Daim Cojocariu (coord. Dumitru Bulgariu).

FELICITĂRI TUTUROR PARTICIPANȚILOR!

WDF_3826 WDF_3836